14 Sie
the-interior-of-the-428657_1920

Urządzanie wnętrz

Wszystek z nas chciałbym występować w modnie i elegancko urządzonym byciu. W jaki sposób aranżacja stanowi o estetyce pomieszczeń?
Rozpocznij z projektu
Jednym z najważniejszych punktów dobrej aranżacji jest jasny układ stref. Sprowadza się on przede wszystkim do oddzielenia strefy nocnej – wypoczynkowej, od strefy dziennej – reprezentacyjnej. Aranżacje wnętrz wypoczynkowych potrafią żyć znacznie naturalne niż w sukcesie np. tworzenia projektu salonu. Dzięki temu możemy zostać bardziej wydajnym domownikom więcej możliwości w aranżacji stref wypoczynkowych.
Wybierając czy mając konkretny projekt, warto zastanowić się nad sposobem w jaki tworzą być utrzymane poszczególne pomieszczenia. Aranżując salon możemy wybrać m.in. styl klasyczny (budujący się na drewnie, wzorzystych tapetach i bogato udrapowanych tkaninach), wiejski (drewniane meble olejowane lub bejcowane w czystszych tonach, złota i ciepła kolorystyka nawiązująca np. do wycinanek łowickich) lub skandynawski. Tak ten nowi styl powtarza się dziś najpopularniejszy. Ten nowoczesny salon utrzymany jest w czystych tonacjach (biele i szarości), dominuje w nim minimalizm linii (proste, geometryczne kształty) oraz naturalność materiałów (drewno, kamień).
Otoczenie i detale
Projektowanie wnętrz kładzie się nie wyłącznie na napisaniu odpowiedniej przestrzeni, lecz oraz na jej zagospodarowaniu. Jeżeli aranżujesz pozostawanie w bloku umieść na mocne kolory ścian oraz podłogi. Zrezygnuj z ciężkich wzorzystych tapet na sprawę jasnych pastelowych farb. Wykładziny zastąp wysokiej klas panelami lub podłogą drewnianą, jaka będzie dostarczać domownikom przez długie lata.
Wybierając tematy i meble warto wykorzystać zasadę zrównoważonego układu. Rozpocznij od wyboru dużych mebli: stołu, szafy, kanapy, by następnie przejść do mniejszych elementów. W współczesny forma zachowasz się przed wrażeniem chaosu i zbyt długiego nasycenia wnętrz przedmiotami. Wystaw na swobodę przestrzeni i lekkość aranżacji. Przemyślany plan jest kluczem do sukcesu.
Zobacz jeszcze aranżacja salonu